O mnie

30 lat – w takim wieku postanowiłem zmienić coś w swoim życiu i zostać programistą.

W lipcu 2018 r. trafiłem na 6-etapowy kurs online “Od podstaw do Front-End Developera” autorstwa Bartka Borowczyka.

Kurs zaczyna się od nauki kodowania w HTML i CSS. Kolejne etapy to JavaScript, React, Node, Express i MongoDB. Uznałem, że nauka tych technologii to dobry pomysł na rozpoczęcie przygody z programowaniem.

Zawsze inwestowałem dużo czasu w rozwijanie samego siebie. Uczyłem się od autorów książek, blogów i podcastów. Zdecydowałem, że tym razem nie poprzestanę na zdobyciu wiedzy. Wykupiłem cały pakiet kursów i od razu przeszedłem do działania. Sam jestem ciekaw dokąd mnie to zaprowadzi.

Uważam, że do osiągnięcia sukcesu w jakiejkolwiek dziedzinie potrzebne jest dużo samodyscypliny i skupienie na tym, co najważniejsze. Nie można wyznaczać sobie zbyt wielu celów jednocześnie. Dlatego dużą część wolnego czasu poświęcam dwóm rzeczom: nauce programowania i języka angielskiego (zaczynam od poziomu początkującego, ale zamierzam możliwie najszybciej dojść do poziomu B2+).

Wierzę, że przed końcem 2019 roku zdobędę umiejętności wystarczające do rozpoczęcia pracy na stanowisku juniora. Mieszkam w stolicy Wielkopolski, a Poznań to dobre miejsce na planowanie kariery programistycznej. W jakim języku się wyspecjalizuję? Na początku chcę się skupić na JavaScripcie. W przyszłości chciałbym też spróbować programowania w Pythonie.

Na blogu Programista30plus pokazuję Ci moją drogę. Wchodź tutaj regularnie i rozwijaj się razem ze mną.