O mnie

30 lat – w takim wieku postanowiłem coś zmienić w swoim życiu i zostać programistą.

Ze zmienną regularnością uczę się programowania od lipca 2018 r. Pracuję na etacie w innej branży i prowadzę normalne życie dorosłego człowieka, dlatego nie narzekam na nadmiar wolnego czasu.

Wybrałem drogę samouka. Zacząłem od nauki kodowania w HTML i CSS (Sass). Później przeszedłem do JavaScriptu i Reacta. Uznałem, że nauka tych technologii to dobry pomysł na rozpoczęcie przygody z programowaniem.

Zawsze inwestowałem sporo czasu w rozwijanie samego siebie. Uczyłem się od autorów książek, blogów i podcastów (biznes, marketing i tematy pokrewne). Zdecydowałem, że tym razem skieruję swoje wysiłki w stronę programowania. Sam jestem ciekaw dokąd mnie to zaprowadzi.

Bardzo szybko zajarałem się swoimi postępami i perspektywą pracy na front-endzie, dlatego dużą część wolnego czasu poświęcam dwóm rzeczom: nauce programowania i języka angielskiego (zaczynam od poziomu początkującego, ale zamierzam dość szybko dojść do poziomu B1, a później do B2).

Wierzę, że w pierwszej połowie 2020 roku rozpocznę pracę jako junior front-end developer. Mieszkam w stolicy Wielkopolski, a Poznań to dobre miejsce do rozwijania kariery programistycznej. Chcę programować w JavaScripcie i ogarniać technologie poboczne.

Na blogu Programista30plus pokazuję Ci moją drogę. Wchodź tutaj regularnie i rozwijaj się razem ze mną.